(double conversion UPS(Online UPS

این یوپی اس (ups) که گاهی بنام تبدیل مضاعف (double conversion) نیز نامیده می شود، بهترین نوعی نیست که شما می توانید خریداری نمایید، زیرا با پیشرفت یو پی اس های Line-Interactive و با توجه به بازده پایین ups های Online نسبت به آنها، امروزه بسیاری از مردم علاقه خود را به این نوع یو پی اس(Online UPS) از دست داده اند.

بررسی دو ups آنلاین و استندبای

این ups درعین تشابه بسیار زیاد به standby ups که ارزانترین ups است عملکردی کاملاً متفاوت با آن دارد.

تشابه از این بابت که این یو پی اس (ups) نیز همان دو منبع انرژی را دارد

کاملاً متفاوت از این بابت که در این ups سوییچ انتقال برای قطعی در خروجی اینورتر

در شماتیک این ups باتری منبع اولیه انرژی می باشد در حالیکه خط نیرو، شارژر باتری را تغذیه میکند.(در شرایط عادی این ups از باتری و اینورتر مربوطه استفاده میکند)

این ups گاهی بنام double conversion و یا ups آنلاین با تبدیل مضاعف (دوگانه) نامیده می شود.

حاصل این طرح اینست که در شرایط قطع ناگهانی برق، هیچ زمان انتقالی مشاهده نخواهد شد.

در شرایط قطع برق(قطع شارژر باتری)، اینورتر (و بار مربوطه) بکار خود ادامه میدهد.

تجهیزاتی که انرژی خود را از یک online ups دریافت می کنند بدون وقفه به کار خود ادامه می دهند. (تنها باتری تضعیف می شود زیرا در این حالت شارژری برای شارژ آن وجود ندارد)

بررسی زمان انتقال

علت وجود مسیری برای سوییچ انتقال پشتیبانی لازم را برای مواقعی که اینورتر از کار می افتد و یا در اثر برخی مشکلات داخلی در کار آن وقفه حاصل می شود. هر چند غیر معمول است ولی به هر حال این اتفاق ممکن است بیفتد و در این حالت، سیستم به مسیر شامل محدود کننده ولتاژهای اضافی و فیلتر، سوییچ خواهد شد.

در این حالت زمان انتقال دقیقاً مانند حالتی که یک ups استندبای در مقابل قطع برق است.

البته باید دقت کرد که قطع برق بسیار متداولتر از قطع ups می باشد.

دیگر مزیت اصلی استفاده از باتری در بیشتر زمانها اینست که فرآیند تبدیل مضاعف (double conversion) انرژی خروجی را بطور کامل از انرژی ورودی جدا می کند. هر اغتشاش و کثیفی احتمالی (غیر از مولفه های DC و برخی از پارازیت های معمول که فقط در یوپی اس های بدون ترانسفورماتور اتفاق می افتد) که از برق شهر وارد شود فقط بر روی شارژر باتری تاثیر میگذارد نه بر روی خروجی های ups.

اگر چه ممکن است از روی دیاگرام بالا مشخص باشد که یو پی اس های آنلاین و استندبای دارای مولفه های مشابهی میباشند ولی باید دقت نمود که تفاوت عمده ای در طراحی شارژرها و اینورترهایی که معمولاً هیچ کاری انجام نمی دهند و ممکن است فقط در هر ماه به مدت چند دقیقه بکار بیفتند با آنهایی که هر روز 24 ساعت کامل روشن هستند تا عمر آنها به پایان برسد وجود دارد. تفکر مهندسی و افزایش اندازه و کیفیت مولفه های ترکیب شده در ساخت یک online ups باعث افزایش قیمت قابل توجه این ups ها نسبت به بقیه انواع آن می شود.

این ups ها معمولاً برای سرورهای بزرگ و پشتیبانی از قطعات تجهیزات مراکز داده بکار می روند.

معمولاً این ups ها از اندازه قدرت صدها و هزاران ولت-آمپر و حتی بزرگتر موجود می باشند.

(double conversion UPS(Online UPS

تماس بگیرید