(NVR (Network Video Recording دستگاه ضبط تصاویر تحت شبکه

دستگاه کنترل و ذخیره تصاویر دوربین های مداربسته تحت شبکه IP را   Network Video Recording یا به اختصار NVR می نامند. این دستگاه بر مبنای کنترل دوربین های شبکه طراحی شده و مدل های مختلف آن در ابعاد مختلف موجود است. این سیستم امکان کنترل دوربین های IP و ذخیره سازی تصاویر آنها را فراهم می کند. وظایف عمده ان وی آر ها همانند دی وی آر ها بوده و قابلیت های نسبتا مشابهی را دارا می باشند. تفاوت ها تنها در بکارگیری و نحوه ارتباطشان با دوربین هاست. برخاف DVR ها که اتصال تصویر و صدا را بسادگی فراهم کرده اند نحوه اتصال در Network Video Recording ها تابع مستقیمی از مفاهیم شبکه های کامپیوتری است.

NVR

در واقع مرکز اتصال شبکه بشمار می رود و سیاست های اتصال در شبکه بر حسب نیازبا توجه به الگوی شبکه متفاوت خواهد بود.

این دستگاه تصاویر را بصورت دیجیتال از دوربینهای دیجیتال معروف به IP توسط کابل شبکه (CAT6,CAT5) دریافت میکنند.(علاوه  بر مزایای بالا دارای مزیت های ذیل نیز می باشند)

امکان انتقال تصویر و تغذیه بر روی یک کابل

امکان استفاده از دوربین های با کیفیت به مراتب بالاتر از آنالوگ

امکان کنترل و دسترسی به منو و تنظیمات دوربینها و کنترل جهت آنها برروی NVR ویا شبکه و اینترنت

امکان معرفی دوربینها به شبکه در محیط های با بستر شبکه که کار نصب و سیم کشی را راحت میکند .

انتقال تصاویر تحت اینترنت و شبکه به مراتب راحت تر است

مقایسه با DVR

اما به دلیل هزینه ی بالا در سیستم های IP همچنان عمومی ترین سیستم استفاده از DVR و دوربین های آنالوگ می باشد که همین امر مهندسین این رشته را بر آن داشت که با استفاده از برد های الکترونیکی اقدام به اصلاح تصاویر و بالا بردن کیفیت تصاویر در دوربین ها و DVR ها نمایند . که از جمله این سیستمها می توان به سیستم AHD , HDCVI , HDTVI اشاره کرد که توانسته اند کیفیت دوربین ها را از زیر 1 مگا پیکسل و TVL به چند مگا پیکسل برسانند که کمک زیادی به ضبط تصاویر با کیفیت بالا و قابل رقابت با IP ولی با هزینه ی کمتر به ما می کند.

کنترل و ذخیره تصاویر-NVR-Network Video Recording

تماس بگیرید