کابل و اتصالات در دوربین های مداربسته

تجهیزات دوربین مداربسته شامل دوربين(براي دريافت تصوير)، کابل کواکسیال دوربین مداربسته(کابل RG59 دوربین مداربسته) واتصالات (مسير انتقال تصوير، فیش BNC دوربین مداربسته ) وصفحه نمايش وضبط تصوير است

كابل کواکسیال دوربین مداربسته RG59 

در تجهیزات مداربسته آنالوگ بیشتر از کابل کواکسیال دوربین مداربسته RG59 استفاده می شود. کابل RG59 دوربین مداربسته دارای مغزی و شیلد و روکش است . با کیفیت ترین آن شیلد و مغزی از جنس مس است که قابليت انتقال تصوير براي فواصل طولانی تری را بدون نویز دارد. كابل با شیلد و مغزي آلومینیوم هم در بازار موجود است ولي برای فواصل کوتاه می توان از آن استفاده کرد . این کابل بصورت کلاف های 305 متری یا 500 متری و نیز در اندازه های آماده 10 و 20 و …. متری در بازار موجود است که دارای سر فیش BNC دوربین مداربسته بوده و آماده نصب می باشند .

در برخی از این سیم ها دو رشته سیم 0.75 یا 1 ميليمتر مربع نیز در کنار کابل RG59 دوربین مداربسته بصورت یکپارچه استفاده شده که اصطلاحا » به آن در بازار كابل دوبل یا تغذیه بغل گفته می شود و از این دورشته برای انتقال تغذیه در فواصل کوتاه می توان استفاده کرد ولی بهترین روش این است که تغذیه و تصویر دوربين بصورت مجزا سیم کشی شود.

کابل کواکسیال دوربین مداربسته-تجهیزات دوربین مداربسته

کابل RG59 دوربین مداربسته دسته ای از کابل کواکسیال دوربین مداربسته(تجهیزات دوربین مداربسته) است که برای انتقال تصاویر دروبین های مداربسته مورد استفاده قرار می گیرد. داخل این کابل دارای چند لایه متفاوت است که هر یک وظیفه خاص خود را دارد و باید به درستی به فیش متصل شود.

قسمت های مختلف کابل کواکسیال دوربین مداربسته :

پوشش بیرونی وظیفه مراقبت از کابل کواکسیال دوربین مداربسته را برعهده دارد .

شیلد کابل وظیفه مراقبت از کابل در مقابل نویز های الکترومغناطیسی را برعهده دارد.

مغزی کابل وظیفه انتقال اطلاعات تصویر را بر عهده دارد.

عایق داخلی کابل وظیفه مراقبت از مغزی کابل و جدا کردن (عايق كردن) مغزی از شیلد را برعهده دارد.

فيش BNC دوربین مداربسته

BNC یا  British Naval Connector نوعی فیش ارتباطی است(تجهیزات دوربین مداربسته) که به منظور اتصال کابل کواسیال دوربین مداربسته بکار می رود.  این اتصال دهنده ها برای کابل های کواکسیلی از قبیل RG58،RG59تا RG179 و RG316 مناسب هستند. بی ان سی ها در زمینه های متفاوتی از جمله تجهیزات رادیویی،تلویزیونی، تجهیزات آزامایشگاهی، سیگنال های ویدیویی و همچنین برخی شبکه های کامپیوتری بکار برده می شوند.

همچنین این اتصال دهنده ها فیش های متداول برای ارتباط دوربین های مداربسته آنالوگ هستند.

همانند سایر اتصال دهنده ها BNC ها نیز بصورت نری و مادگی با یکدیگر متصل می شوند شامل یک پین داخلی و یک فک دوار چرخنده می باشند. بدنه چرخشی بی ان سی نر در بی ان سی ماده با چرخشی 180 درجه قفل می شود. طراحی داخلی BNC ها سبب اتصال قفل شونده و مطمئن شده است.فیش BNC دوربین مداربسته های موجود در بازار بسته به نوع اتصال آنها با کابل و همچنین ابزار اتصال دهنده آنها در انواع مختلفی یافت میشوند.

از آن جمله میتوان به BNCهای پیچی ، BNCهای فنری، BNCهای پرسی و… اشاره کرد.

برای اتصال کابل به دوربین و DVR از فیش BNC دوربین مداربسته استفاده می شود .

از این کانکتور برای سیگنال هایRF ، سیگنال های آنالوگ و دیجیتال ویدئویی داخلی، آنتن های رادیوهای غیر حرفه ایی و دستگاه های تست الکتریکی استفاده می شود.

BNC در دو مدل 50 و 75 اهم موجود می باشند

فیش BNC دوربین مداربسته

مبدل فیش BNC پیچی

نوعی از فیش BNC دوربین مداربسته است که اتصال بین فیش و کابل از طریق سفت کردن یک پیچ با كانكتور F انجام مي شود.(تجهیزات دوربین مداربسته)

اتصال فیش BNC پیچی به كابل RG59 دوربین مداربسته

1.فیش را باز کنید.

2.کابل را مطابق اندازه های قبل روكش برداري کنید و آنرا را از داخل درب فیش رد کنید.

3.قسمت گیره فیش را باز کرده و کابل را داخل آن قرار دهید.(که شیلد روكش برداري شده کابل کاملا زیر گیره قرار گیرد)

4.پیچ فیش را باز کرده و مغزی فیش را داخل قسمت پیچ قرار دهید و سفت کنید.

5.گیره فیش را محكم کنید.

6.برای جلوگیری از اتصال بدنه به مغزی می توانید قسمت پیچ را با چسب یا عایق خود فیش بپوشانید.

7. روكش فیش را محكم كنيد

تجهیزات دوربین مداربسته

تماس بگیرید