معیار های انتخاب هارد دیسک دوربین مداربسته cctv

معیار های انتخاب هارد دیسک دوربین مداربسته cctv در DVR با توجه به نوع اینترنال – Internal (داخلی) و هارد اکسترنال External (خارجی) و یا ESATA بررسی می شوند.در DVR نوع اینترنال – Internal (داخلی) با سیستم ارتباطی SATA هستند. این هارد دقیقا مشابه هاردی است که در کامپیوترهای خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. توجه داشته باشید که هارد اکسترنال External (خارجی) و یا ESATA برای ضبط دوربین مناسب نیستند و تنها می توان از آنها برای پشتیبان گیری استفاده نمود.

معیار های انتخاب هارد دیسک دوربین مداربسته cctv

میزان ظرفیت فیلم ضبط شده در هارد دیسک به چند عامل متفاوت وابسته است:

  • فرمت فشرده سازی:

اولین عامل، فرمت فشرده سازی دستگاه DVR است. امروزه بیشتر DVRها از فرمت H.264 که پیشرفته ترین فرمت فشرده سازی فیلم های مداربسته است استفاده می کنند.

  • روزولشن ضبط:

طبیعتا هرچه رزولوشن تصویر شما بالاتر باشد برای ضبط آنها به ظرفیت بیشتری بر روی هارد دیسک خود نیاز خواهید داشت.

  • میزان حرکت در تصاویر:

روش های فشرده سازی پیشرفته تصاویر از طریق پیدا کردن تصاویر مشابه به هم در یک توالی و حذف قسمت های مشابه ظرفیت فیلم ها را شدت کاهش می دهند. بنابراین وجود تغییرات سریع و دائمی در فیلم باعث افزایش ظرفیت فیلم های ضبط شده خواهد شد.

  • میزان فشرده سازی:

روشهای فشرده سازی می توانند این امکان را ایجاد کنند تا با کمترین افت کیفیت ظرفیت فیلم های ضبط شده کاهش یابند. با این حال شما میتوانید از طریق کاهش بیشتر کیفیت تصویر ظرفیت فیلم های ضبط شده را کاهش دهید. طبیعتا این کار به قیمت از دست دادن بسیاری از جزئیات در تصاویر ایجاد خواهد شد.

  • طول زمان ضبط:

هر قدر فیلم ضبط شده ما طولانی تر باشد به همان میزان به ظرفیت بیشتری برای ضبط آن نیاز خواهیم داشت. از طریق روش هایی مانند مکانیزم تشخیص حرکت یا Motion Detector میتوان زمان ضبط تصاویر را بدون از دست دادن قسمت های حساس و مورد نیاز به شدت کاهش داد.

 

برند هارد دیسک دوربین مداربسته cctv

هارد دیسک ها دارای برندهای مختلفی هستند. اما معمولا از هارددیسک های برند Western Digital که یکی از شرکت های تولید کننده هارد دیسک در جهان است در دوربین مدار بسته استفاده می گردد. هارد دیسک های این برند از کیفیت بالایی برخوردار بوده و ماندگاری خوبی دارند. زیرا باید توجه نمود که با گذشت زمان و استفاده مکرر، از کیفیت عملکرد هارد کاسته می شود لذا بهتر است از ابتدا در خرید آن دقت بیشتری به خرج داد و هرگز از هارد های Refurbished یا رفرش شده(تعمیر شده یا مرجوعی) به علت قیمت پایین تر استفاده ننمایید تا از صرف هزینه مجدد اجتناب گردد. هارد دیسک های شرکت WESTERN Digital در انواع مختلفی به بازار آمده اند که جدیدا با توجه به عملکرد آنها در رنگ های مختلف بنفش، سفید و … عرضه می شوند. در ادامه به برخی از خصوصیات آنها می پردازیم:

هارد دیسک دوربین مداربسته cctv با لیبل سفید(وسترن)

هارد دیسک های با لیبل سفید معمولا کیفیت خوبی داشته و بیشتر مناسب برای کامپیوتر های خانگی هستند.

استفاده از آن در دوربین مدار بسته پیشنهاد نمی شود زیرا کامپیوتر های معمولی در روز نهایتا تا 8 ساعت روشن هستند اما دوربین مدار بسته کارکردی 24 ساعته داشته در نتیجه این نوع از هارد پاسخگوی این حجم از تبادل اطلاعات و کارکرد را ندارند.

هارد دیسک دوربین مداربسته cctv با لیبل بنفش(وسترن دیجیتال)

هارد های بنفش وسترن دیجیتال مختص کاربری Surveillance یا نظارتی هستند.(به طور ویژه جهت استفاده در دستگاه ضبط دوربین مدار بسته ساخته شده اند)

مناسب برای سیستم های حفاظتی مانند دوربین های مداربسته که باید همیشه روشن باشند).

در ظرفیت های 1 تا 6 ترابایت به بازار عرضه شده اند.(قابلیت عملکردی 24 ساعته را بدون هیچگونه نقصی دارند)

هارد دیسک دوربین مداربسته cctv با لیبل سبز(وسترن)

مناسب برای ذخیره اطلاعات به مدت طولانی (آرشیو فیلم و موزیک و … ) کم مصرف و ارزان قیمت / سرعت5400.

هارد دیسک دوربین مداربسته cctv با لیبل آبی(وسترن)

مناسب برای استفاده روزمره و کارهای عادی کامپیوتری (نصب ویندوز) – رده متوسط – سرعت 5400 تا 7200 قیمت متوسط .

هارد دیسک دوربین مداربسته cctv با لیبل طلائی(وسترن)

مناسب برای دیتا سنتر که باید همیشه روشن باشن و ماندگاری و سرعت بالا داشته باشند.

هارد دیسک دوربین مداربسته cctv با لیبل قرمز (وسترن دیجیتال)

در انواع کامپیوتر های خانگی تا سرورهای پیشرفته و همچنین سیستم های نظارتی مدار بسته کاربرد دارند.

مناسب برای استفاده در شبکه (واحد NAS  یا واحد حافظه متصل به شبکه )

هارد دیسک دوربین مداربسته cctv با لیبل مشکی (وسترن دیجیتال)

از دسته هارد دیسک های قدرتمند شرکت وسترن دیجیتال هستند که کاربری های گوناگونی دارند.(در انواع کامپیوتر های خانگی تا سرورهای پیشرفته و همچنین سیستم های نظارتی مدار بسته کاربرد دارند)

عملکرد عالی – مناسب برای گیمر ها و نرم افزار های محاسباتی – سرعت 7200 – قیمت بالا.

هارد دیسک دوربین مداربسته cctv با لیبل مشکی-سفید(SEAGATE)

همزمان با ارائه هارد دیسک لیبل بنفش توسط شرکت WESTERN DIGITAL، شرکت سیگیت مدل Surveillance را معرفی نمود که دارای لیبل های مشکی سفید است و کارکردی مشابه هارد های لیبل بنفش وسترن دیجیتال دارد.

*برای خرید هارد اینترنال وسترن فقط میتوانید از بین 3 رنگ سبز آبی و مشکی یک عدد را انتخاب کنید .(باقی رنگ ها برای PC استفاده نمیشوند و کاربرد خاص دارند)

معیار های انتخاب هارد دیسک دوربین مداربسته cctv

تماس بگیرید