روش هاي انتقال تصوير

انتقال تصویر (peer to peer,ddns,isp) همواره یکی از نیاز های یک سیستم دوربین مداربسته بوده و هست . چون بحث نظارت تصویری با انتقال تصویر بر روی اینترنت و گوشی همراه معنی پیدا می کند .

نظارت تصویری-سیستم دوربین مداربسته(peer to peer,ddns,isp)

انتقال تصویر به چند روش قابل اجرا می باشد :

1. انتقال تصویر توسط IP Static(نظارت تصویری) در سیستم دوربین مداربسته

ارائه دهندگان اینترنت یا همان ISP ها در حالت عادی به تمام کاربرانشان یک IP دینامیک ارائه می دهند.

در واقع هر بار که شما مودم خود را خاموش و روشن می کنید آدرس IP شما تغییر میکند .

برای اینکه بتوانید انتقال تصویر  در سیستم دوربین مداربسته را انجام دهید باید محل دستگاه مشخص باشد.(نظارت تصویری)

در واقع باید از طریق شبکه شناسایی شده که بتوان تصویر آن را انتقال داد.(در سیستم دوربین مداربسته این موضوع با وجود ای پی دینامیک میسر نیست)

لذا باید با پرداخت هزینه ای ، ای پی ثابت یا همان IP Static تهیه کرد .

که این روش بدلیل هزینه زیاد با اینکه بهترین روش است ولی عمومی نیست .(نظارت تصویری)

2. انتقال تصویر با DDNS

ارائه دهندگان اينترنت و يا همان ISP ها به تمام كاربرانشان يك IP آي پي دینامیک یا متغیر كه از جنس اعداد است اختصاص مي دهند كه در حالت عادي به صورت DHCP بوده و پس از هر بار روشن و خاموش شدن روتر به صورت خودكار از طرف ISP يك  IP جدید دريافت مي كنند ، حال كار DDNS و سرويس دهندگان اين خدمات اين است كه اين شناسه یا IP متغیر شما را به يك حالت ثابت تبديل كنند . سرويس دهندگان DDNS به اين نحو عمل مي كنند كه شناسه متغير شما را دريافت كرده و به كي نام و نشاني اينترنتي ثابت با حروف تبديل كرده و اين امكان را به شما مي دهند كه ديگر با شناسه خودتان مستقيم به دستگاه DVR متصل بشويد. این روش با اینکه هزینه ای ندارد ولی مشکل امنیت پایین را دارد .

3. انتقال تصویر به روش P2P

P2P مخفف عبارت Peer to Peer است. درفناوری P2P شناسه مد نظر همان آدرس سخت افزاری یا مک آدرس است که مد نظر است لذا برای شناسایی آن نیاز به انجام یک مرحله اضافه نیست که این مزیت بزرگی است .الان اکثر دستگاه ها و زیرساخت ها از فناوری P2P پشتیبانی میکنند .

در فناوری P2P اطلاعات با امنیت بیشتر منتقل می شوند .در دوربین های شبکه بدون نیاز به روتر شما می توانید دوربین را مستقیما به شبکه متصل کرده و از فناوری P2P استفاده کنید . و بهترین روش برای انتقال تصویر(نظارت تصویری) در آنالوگ و IP در سیستم دوربین مداربسته با روش P2P می باشد که هنگام انتخاب سیستم بایستی دقت کنیم که این قابلیت را دارا باشد . این روش در مدل های مختلف تفاوت چندانی ندارد و بسیار ساده است فقط کافیست DVR یا NVR را به یک شبکه اینترنت متصل کرد و نرم افزارهای مخصوص که همراه سیستم است را روی گوشی همراه یا رایانه و رایانه همراه نصب کرده و با یک تنظیمات ساده دوربین ها را از طریق اینترنت مشاهده نمایید.

انتقال تصویر-دوربین مداربسته

تماس بگیرید