دوربین های اسپیددام چرخشی

دوربین چرخشی یا دوربین speed dome و یا دوربین PTZ به کلیه دوربین های مداربسته گفته می شود که قابلیت چرخش دوربین در جای خود بوسیله کنترل کننده(کنترل دوربین) یا اتوماتیک فراهم شده باشد . از این دوربین ها بیشتر در مواقعی استفاده می شود که نیاز است که فرد تصاویر دوربین مداربسته را همزمان نظارت کند . از اینرو فرد می تواند با استفاده از قابلیت PTZ سیستم های مداربسته ، دوربین را به هر جهت که می خواهد بچرخاند و در هر جا که می خواهد زوم کند. دوربین های اسپید دام(دوربین چرخشی) به دلیل تعبیه شدن موتور روی آنها از قیمت بالاتری نسبت به سایر دوربین های مداربسته، دوربین های ضد آب یا دوربین صنعتی با قاب بیرونی به هر دوربین مداربسته که قاب آنها طوری طراحی شده باشد که از نفوذ آب به آن جلوگیری کند دوربین های ضد آب می گویند .(محصولات تلو)

دوربین های اسپیددام چرخشی

ممکن است خود لنز نیز ضد آب (واتر پروف) طراحی شود.(در بیشتر موارد این قاب دوربین است که به عنوان ضد آب شناخته می شود)

دوربینهایی که باید در فضای باز استفاده شوند ویا به اصطلاح دوربینهای out doorمیبایست از قابهای ضد آب استفاده کنند.

دوربین چرخشی-دوربین ptz

نحوه عملکرد

این کلمه مخفف pan-tilt-zoom هست و به معنای چرخش و بزرگنمایی است .

با داشتن عملکردهای زوم و داشتن قابلیت چرخش, این دوربین ها برای کاربردهای مختلفی در حوزه امنیت مفید هستند . این دوربین ها که اغلب با نام دوربین PTZ (دوربین چرخشی)شناخته می شوند به صورت مکانیکی کنترل می شوند .کاربر توانایی حرکت پانورامایی )حرکت به راست و چپ(, خم کردن به بالا و پایین و بزرگنمایی بر روی بخش خاصی از تصویرش را دارد . این اغلب با استفاده از یک صفحه کلید )جوی استیک ( برای راحتی کاربر، صورت می گیرد ، اگرچه نرم افزارهای کاربردی دیگری را هم می توان برای رسیدن به نتایج مشابه به کار برد .

دوربین speed dome-محصولات تلو

نحوه کنترل

برای کنترل دوربین های اسپید دام و دوربین ptz از کیبورد کنترلر یا(joystick )  استفاده می شود و با آن می توان به راحتی دوربین را به جهت دلخواه چرخاند و یا روی موضوع خاص زوم کرد مشخصات دستگاه،نحوه نصب وبهره برداري به همراه حالت هاي خاص تنظيم آن را به كاربران آموزش مي دهد. هميشه بعد از خريد يك دوربين مدار بسته، دفتر چه راهنماي آن را به دقت مطالعه كنيد وآن را دور نيندازيد.

محصولات تلو

دوربین چرخشی-speed dome

تماس بگیرید