انواع سناریوها در خانه هوشمند

یکی از بهترین امکانات قابل ارائه در خانه هوشمند BMS این است که کاربر می تواند بنابر نیازهای متفاوت خود، مجموعه ای از اتفاقات را به صورت یک جا (همزمان) با فشردن یا لمس یک کلید و یا ارسال یک پیامک از هر نقطه از دنیا کنترل کند و این کار با اجرای سناریو(Scenario) در خانه هوشمند smart home امکانپذیر است.

انواع سناریوها در خانه هوشمند BMS (خانه هوشمند smart home)

به مجموعه کارهایی که بافشردن و یا لمس یک دکمه بصورت خودکار وپشت سرهم انجام میشود، سناریو گفته میشود. اجرای سناریوها در هر خانه هوشمند BMS ممکن است متفاوت باشد اما مهمترین سناریوهای بکار رفته در خانه هوشمند smart home عبارتند از :

 ـ سناریوی ورود به منزل

 ـ سناریوی خواب

 ـ سناریوی خروج از منزل

 ـ سناریوی سفر

طراحی مناسب و استفاده بهینه از هر قطعه در خانه هوشمند میتواند درکاهش چشمگیر مصرف انرژی ـ زیبایی ساختمان ـ آسودگی و امنیت ما تأثیر به سزایی داشته باشد .

 انواع سناریو:

سناریوها انواع مختلفی دارند که در زیر چند نمونه از این سناریوها تشریح شده است.

 سناریوی ورود به خانه:

این سناریو بر طبق برنامة ورود به منزل، قبل از رسیدن به خانه،سیستمهای سرمایش و گرمایش را فعال کرده و دما را به حد دلخواه میرساند که این امر اثر به سزایی در صرفه جویی در مصرف انرژی خواهد داشت. همچنین سیستم امنیتی در هنگام ورود به منزل طبق سناریوی ورود غیرفعال خواهد شد.

البته این سیستم قابلیت گسترده شدن را دارد و میتوان اعمالی را به آن اضافه کرد.(مثل روشن شدن قهوه جوش و بالا رفتن پرده ها و…)

هنگام ورود به خانه نیز چراغ های مسیرتان روشن میشود .

سناریوی خواب(Mode Sleep) :

در این سناریو، تمام چراغهای خانه خاموش شده و فقط چراغ خوابها روشن میشوند.(تمامی پرده ها نیز بسته خواهند شد)

در صورت بازشدن درهای ورودی خانه و پارکینگ باعث به صدا درآمدن آژیر میشود.

بدین ترتیب ساکنین از این وضعیت در خانه باخبر میشوند.

سناریوی خروج از خانه (Home Exit):

این سناریو مشابه سناریوی سفر است. با این تفاوت که برای خروج از خانه در مدت کم و در حدود چند ساعت این حالت فعال میشود.

تنها تفاوت این سناریو با سناریوی سفر، عدم بستن شیر آب و گاز در خانه میباشد.

این حالت برای جلوگیری از خاموش شدن بخاری گازی، آبگرمكن، اجاقگاز و… در هنگام خروج موقتی از خانه میباشد.

هنگام خروج از خانه، با اجرای این سناریو، چراغ همه اتاقها خاموش، پرده ها بسته ،سیستم سرمایش و گرمایش به حالت صرفه جویی میرود و اگر فراموش شده باشد که اتو و قهوه ساز خاموش شود، کافی است تا به راحتی با گوشی تلفن همراه از راه دور برق این دو وسیله قطع شود.

سناریوی سفر (Mode Travel):

فقط کافی است هنگام خروج از خانه کلید سناریوی سفر را بزنید. خانه هوشمند بر اساس سناریوی مسافرت، میتواند شیر اصلی آب و گاز ، چراغها و سیستم تهویه را قطع کند، کلیه وسایل برقی در خانه به جز یخچال و فریزر را خاموش میکند. پرده ها را میبندد، دوربینهای مداربسته، سیستم اعلام سرقت و سیستم اعلام و اطفاي حریق را فعال میکند و درها را قفل میکند. این امکان وجود دارد که خانه هوشمند smart home در نبود صاحبخانه، با روشن و خاموش کردن تصادفی چراغها، باز و بسته کردن پردهها و روشنکردن تلویزیون را شبیه سازی میکند تا نبود صاحبخانه در منزل برای مدت طولانی توجه سارقین را جلب نکند. در خانه هوشمند با توجه به استفاده بهینه از تجهیزات ، طول عمر مفید آنها افزایش مییابد.

خانه هوشمند smart home (خانه هوشمند BMS)

تماس بگیرید